مقاله و تحقیق دانشجویی هــوپــاد رایانه

مرکز دانلود طرح های لایه باز ... پروژه و مقاله کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها

پیشنهاد شگفت انگیز با اطمینان خرید کنید ترجمه مقاله

گزارش كارآموزي بررسي سيستم حسابداري بانکداری اسلامی بانک ملی

گزارش كارآموزي بررسي سيستم حسابداري بانکداری اسلامی بانک ملی

مقدمه

تشكيل بانك بشكل جديد نخستين بار در سال 1285 هجري شمسي( 1324 ه‍ - ق ) ده سال قبل از بوجود آمدن بانك شاهي از سوي حاج محمد حسن امين دارالضرب يكي از صرافان بزرگ تهران به مظفرالدين شاه قاجار پيشنهاد شد . در اين پيشنهاد پس از اشاره به تاثير بانك درپيشرفت صنعتي كشورهاي اروپايي و ذكر اينكه رواج صنعت و احداث خطوط آهن و تلگراف بدون ايجاد بانكي بزرگ ميسر نيست و تاكيد براينكه چنين موسسه‏اي بايد با اشتراك و اتفاق دولت و ملت بوجود آيد. متاسفانه اين پيشنهاد با دخالتهاي بيگانگان و عوامل آنان جامعه عمل نپوشيد و بجاي آن بانك شاهي در ايران مستقر گرديد.

پس از استقرار مشروطيت هنگامي كه دولت از مجلس شوراي ملي اجازه استقراض خارجي خواست، احساسات ملي كه از وامهاي گذشته و رفتار بانكهاي بيگانه جريحه دار شده بود به هيجان آمد و نمايندگان مردم بمنظور قطع نفوذ سياسي و اقتصادي بانكهاي مذكور و در ترميم وضع مالي خزانه ضمن مخالفت با استقراض خارجي تاسيس بانك ملي را خواستار شدند، و جمعي از بازرگانان و صرافان متعهد مشاركت در اين بانك ر ا نمودند و در آذرماه 1285 اعلان آن كه مبين احساسات عمومي و علاقه مردم به تاسيس يك بانك اعتباري ملي در ايران بود انتشار يافت .
در روز 23 آبان 1285 ميرزا ابوالقاسم ناصرالملك وزير ماليه وقت مظفرالدين شاه در مجلس شوراي ملي حاضر شد و از اوضاع نابسامان مالي كشور خبرداد و پيشنهاد داد كه دولت براي رفع اين مشكل مبلغي از كشورهاي اروپايي وام دريافت كند كه با مخالفت شديد نمايندگان مواجه شد . نمايندگان پس از شور و پيگيري در روز 9 آذر ماه همان سال با تأسيس بانكي كه بتواند براي كشور سود داشته و با سپرده هاي مردم به نفع كشور و مردم كاركند موافقت كردند. خبر تشكيل بانك ملي با سرمايه 15 ميليون ( 30 كرور) قابل افزايش به 50 ميليون تومان با وجد و شعف عموم ملت روبرو شد.

از طرفي ديگر تغييرات ناگهاني در اوضاع سياسي و انعقاد قرارداد 1907 ميلادي بين دولتهاي روسيه و انگليس و تقسيم ايران و نيز آغاز جنگ جهاني اول و ورود نيروهاي اشغالگر به ايران تمام كوششها و تلاشهاي تشكيل بانك ملي را نقش بر آب كرد و اين آرزوي بزرگ مردم سالها به تعويق افتاد.
پس از پايان جنگ جهاني اول و خروج اشغالگران از ايران ، سرانجام قانون تاسيس بانك ملي ايران در جلسه مورخ 14 ارديبهشت 1306 به تصويب مجلس رسيد و اساسنامه بانك در 14 تير ماه 1307 مورد تصويب كميسيون ماليه مجلس قرار گرفت و در روز سه شنبه20 شهريور 1307 بانك ملي ايران در تهران رسماً كار خود را آغازكرد.

اولين مدير عامل بانك ملي دكتر كورت لنيدن بلات و معاون او فوگل به همراه 70 كارشناس از كشور آلمان به ايران آمدند

بر حسب اساسنامه بانك ، بانك ملي ايران بصورت يك شركت سهامي داراي شخصيت حقوقي شناخته شد و تابع قوانين تجاري تلقي گرديد .

سرمايه اوليه بانك 20 ميليون ريال بود كه فقط 8 ميليون آن پرداخت شد و در سال 1314 سرمايه بانك به 300 ميليون ريال و در سال 1331 به دوميليارد ريال افزايش يافت كه تمام آن پرداخت شده است .

با توجه به اينكه در آن تاريخ متخصصين بانكي در ايران وجود نداشت بموجب قانوني اجازه استخدام اتباع سويسي يا آلماني بمنظور اداره بانك داده شد. تعداد كاركنان بانك در روز افتتاح اعم از ايراني و آلماني از 27 نفر تجاوز نمي‏كرد در حال حاضر تعداد كاركنان بانك ملي ايران بالغ بر 45 هزار نفر است .
در ابتداي تاسيس بانك علاوه بر شعبه مركزي دو شعبه در بازار تهران و بندربوشهر كه مهمترين بندر بازرگاني آنروز ايران بود تاسيس گرديد .

سازمان چیست ؟

ایده سازمان از این حقیقت سرچشمه می گیرد که فرد به تنهایی قادر نیست کلیه احتیاجات و آرزوهای خود را برآورده سازد . از آنجائیکه فرد فاقد توانائی ، قدرت کافی برای انجام تمامی نیازهای خود ندارد ، مجبور خواهد بود برای دستیابی به تمامی خواسته های خود به کمک دیگران متکی باشد وقتی چند نفر تلاشهای خود را با یکدیگر هماهنگ می کنند متوجه می شوند که می توانند کارهایی انجام دهند که از عهده هر یک از آنها به تنهایی خارج بوده است .

یکی از تعاریفی که دربارۀ سازمان شده این است که سازمان پدیده ای اجتماعی بوده و از جمع عده ای افراد که توانایی همکاری داشته و با ایجاد روابط  گوناگون برای نیل به هدف مشترکی کوشش می نمایند ، تشکیل می شود .

 

فرمت فایل word

تعداد صفحات 96

 

 

مقدمه    ۱
ادارات بانک عبارتند از    ۷
فرهنگ سازمانی « رفتار اداری    ۹
سازمان چیست ؟     ۹
انواع مختلف ساخت سازمانی     ۱۰
سازمان رسمی و غیر رسمی    ۱۰
سازمان رسمی    ۱۰
سازمان غیررسمی    ۱۱
تفاوت های سازمان رسمی و غیررسمی     ۱۱
فصل اول    ۱۴
تعریف پول    ۱۵
انواع پول    ۱۵
وظایف پول    ۱۷
تشکیل بانک مرکزی    ۱۸
بانکداری در ایران    ۱۹
وظایف بانکها    ۲۳
ملی شدن بانکها    ۲۵
اداره امور بانکها    ۲۶
مجمع عمومی بانکها بدوصورت تشکیل می شود    ۲۷
وظایف مجمع عمومی فوق العاده    ۲۷
شورایعالی بانکها از ۸ نفر عضو بشرح زیر تشکیل می شود    ۲۹
پیشنهاد انتصاب اعضای هیأت مدیره بانکها به مجمع عمومی    ۳۰
شورای پول و اعتبار    ۳۱
ادغام بانکها    ۳۲
بانک صادرات    ۳۳
حذف بهره از سیستم بانکی    ۳۷
فصل دوم    ۴۱
صندوق    ۴۳
عملیات صندوق    ۴۳
تعریف صندوق    ۴۴
ساختار دایره صندوق    ۴۴
اهم مسئولیتهای رئیس دایره صندوق بشرح زیر است    ۴۵
اهم وظایف و مسئولیتهای سر تحویلدار بشرح زیر می باشد    ۴۸
اهم وظایف کاربران بشرح زیر می باشد    ۵۰
کلید های صندوق یاخزانه    ۵۲
فیشهای نقدی    ۵۵
روش نگهداری فیشهای نقدی در دایره صندوق     ۵۶
صرفه جوئی در مصرف فرمها و اسناد    ۵۷
اختیارات و رمز کارکنان    ۵۸
اموریکه در دایره صندوق انجام می پذیرد     ۶۱
دریافت وجوه نقد    ۶۲
اسناد صادره جهت منضور نمودن وحوه وصولی بشرح زیر می باشد    ۷۵
پرداخت وجوه نقد    ۷۶
نقل و انتقال وجوه    ۸۱
صورت وضعیت صندوق    ۸۵
کسری یا فزونی صندوق    ۸۷
یادآوری    ۸۹
دوبار شماراسکناس    ۸۹
فصل سوم      ۹۲
نتیجه گیری     ۹۳پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
(شامل 50% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
hesad96_1188051_1132.zip162.5k

تحقیق روش های مقابله باخشم

تحقیق روش های مقابله باخشم چکیده  خُشونَت استفاده از زور فیزیکی به منظور قراردادن دیگران در وضعیتی بر خلاف خواست‌شان، است در تمامی جهان خشونت به عنوان ابزاری برای کنترل استفاده می‌شود.انواع خشونت:1-  خشونت معطوف به خود: مرتکب و قربانی یک نفر هستند و این نوع خشونت در دو شکل خودآزاری و خودکشی وجود دارد. 2-    خشونت بین شخصی: این نوع خشونت میان افراد در یک رابطه ی رودررو رخ می دهد . خشونت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان 2,700 تومان 10% تخفیف

گزارش کارآموزی شرکت توليدي نرم افزار ارائه خدمات هاستينگ و طراحی سایت

گزارش کارآموزی شرکت توليدي نرم افزار ارائه خدمات هاستينگ و طراحی سایت 1-1 مقدمه : بي شک در موفقيت هر انساني عوامل بسياري نقش دارند، يکي از مهترين عوامل اساتيد و همراهاني هستند که انسان را در راه رسيدن به يک هدف ياري مي نمايند ، خواستم از طريق اين صفحه تشکري داشته باشم از تمامي اساتيد دوره دانشگاه و تشکري ويژه از استاد راهنماي عزيز جناب آقاي مهندس مشهدعليزاده که در هر زمان که از ايشان سوال و ياري طلبيدم با آغوش باز و رويي گشاده به آن پاسخ دادند . همچنين از تک تک دو ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان 1,200 تومان 60% تخفیف