مقاله و تحقیق دانشجویی هــوپــاد رایانه

مرکز دانلود طرح های لایه باز ... پروژه و مقاله کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها

پیشنهاد شگفت انگیز با اطمینان خرید کنید ترجمه مقاله

مقاله کاربرد هوش مصنوعی و سیستم خبره در صنایع

مقاله  کاربرد هوش مصنوعی و سیستم خبره در صنایع

مقدمه

دهه‌های آغازین سدهء‌ بیستم‌ میلادی و دوران‌ پیشرفت شگرف صنعتی، همراه با تولید خودرو بود که‌ انقلاب همه جانبه این در ترابری، افـزایش شـتاب‌ جابجایی و صدها کار و پیشه‌ جدید در رشته‌ها بازرگانی به‌وجود آورده است‌.

کاربردهای نوین هوش مصنوعی در خلال‌ جنگ‌ جهانی دوم و توسط "نوربرت وینر"یکی از دانشمندان دانشگاه فنی ماساچوست آغازسیستم طراحی به کمک رایانه از جمله سیستم‌های‌ بسیار مؤثر و سـودآور در واحـدهای تولیدی خودکار می‌باشد.به‌ کمک‌ این‌ سیستم،دیگر فرآیند طراحی قبل‌ از‌ تولید‌،که شامل کار عدهء زیادی مهندسین و تکنسین در ظرف مدت زیاد و هزینهء سنگین است،حذف می‌گردد.به‌ وسـیله طـراحی رایـانه‌ای،قطعات‌ یا‌ محصولاتی‌ که قـرار اسـت تـولید شود،بر روی محورهای‌ مختلف‌ بررسی‌ می‌شوند.

شد.وی با استفاده از مفهوم‌"بازخورد"،روشی برای ساخت توپ‌ ضد هوایی با هدایت راداری ابداع‌ نـمود‌.کـار‌ بـدینگونه بود که دستگاه با دریافت اطلاعات،تازه(بـازخورد)از‌ رادار،هـمواره موقعیت خود را تنظیم می‌کرد.

وینر اعتقاد داشت که بازخورد،روش اندیشیدن آدمی است و می‌توان با‌ این‌ روش‌‌ دستگاههایی ساخت کـه‌ هـمچون انـسان بیندیشند.وی‌ در نظریه خود،مغز‌ را‌ مجموعه‌ای از میلیون‌ها یافتهء عصبی مـی‌دانست که اعداد "دودوئی‌"را با خاموش-روشن‌ شدن،پردازش می‌کنند‌ و در‌ شبکه‌ای‌ بهم پیوند دارند که از محیط،داده‌ها(بازخورد)را دریافت مـی‌کند.روشـ‌ ونـیر‌"رهیافت‌ از پائین به بالا"بود که در پی ساخت‌ دستگاهی بود تا هـمانند فـرآیند‌ اندیشیدن‌ انسان‌ به تفکر بپردازد(یعنی‌ کار با روش قیاسی مغز).

در مقابل وینر،گروهی به‌ رهبری‌‌"مـاروین مـینسکی‌"3در سـال‌ 1969 کتای منتشر کرد با عنوان Perceptrons "و در آن‌ با‌ استدلالهای‌‌ ریاضی ثابت کرد کـه رهـیافت از"پائیـن به بالا"راه به جایی نمی‌برد و در‌ نهایت‌،ساخته‌های آن از هوش در حد پست‌ترین جانداران نیز برخوردار نـخواهد شـد.اعـتقاد‌ گروه‌ حاضر‌ به‌"رهیافت از بالا به پائین‌" بود که سعی می‌کرد تا چگونگی کـار مـغز و قیاس‌ منطقی‌ را پایهء کار قرار دهد.

 

فرمت فایل word

تعداد صفحات 21 

دارای صفحه عنوان و فهرست مطالب

آماده پرینت گرفتن

 

فهرست مطالب

مقدمه. 1

هوش‌ مصنوعی‌.. 3

هوش مـصنوعی و هـوش‌ انـسانی‌.. 4

شاخه‌های هوش مصنوعی.. 4

سیستم‌های خبره 5

مزایای‌ سیستم‌های‌ خبره 6

کاربردهای سیستم‌های خبره‌ 7

الف)تشخیص‌های مقطعی( Diagnosis Nonhistoric or Instant Fixed ) 

ب)وضـعیت‌های پویـا 8

د)انتخاب اطلاعات مناسب( Information Reievant the Sselecting ) 

ه)تعیین مشخصات و طراحی( Design and Specification ) 

آدمواره‌ها (ربـات‌) 9

ویژگی‌های آدمـواره (ربات) 10

کاربرد آدمواره‌ها 10

پرداز زبان‌های طبیعی NLP. 11

ماشینهای CNC..

سیستم طراحی به کـمک رایـانه CAD.. 13

سیستم تولید بـه کـمک رایـانه CAM.. 13

سیستم بهم پیوسته CAM / CAD.. 14

سیستم CIM..

سیستم‌های تولیدی‌ یکپارچه و انعطاف‌پذیر FMS. 15

نتیجه‌گیری.. 15

منابع. 17پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,600 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 4,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
hoooshi_1726879_1938.zip130.8k

پاورپوینت هوش مصنوعی در طراحی خدمات سرویس گرا

پاورپوینت هوش مصنوعی در طراحی خدمات سرویس گرا کسب محبوبیت قابل توجه معماری سرویس گرا در صنعت نرم افزار برای توسعه‌ی برنامه‌های کاربردی سازمانی سرمایه گذاری اکثر شرکت‌های نرم افزاری با کشف و ترکیب خدمات روی معماری سرویس گرا معماری سرویس گرا امکان استفاده مجدد از خدمات به‌منظور ساخت سریع برنامه‌های کاربردی ترویج می‌دهد مزیت اصلی استفاده از هوش مصنوعی عملکرد کارآمد آن در محیط‌های پویا، توزیع شده، غیرقطعی و ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان 4,500 تومان 10% تخفیف

تحقیق آشنایی با سیستم تشخیص چهره

تحقیق آشنایی با سیستم تشخیص چهره مقدمه از دير باز‌ انسان‌ براي‌ بقا، نياز بـه تـشخيص دوسـت از دشمن داشته‌ است‌ و تشخيص هـويت بـراي وي امـري حياتي بوده و هست ، لذا امروزه سعي در مکانيزه سازي سيستمهاي شناسايي يا تشخيص هويت‌ شده‌ است‌ . "اين پيشرفتها دليل بر نياز جامعه و جهان است ". نيازي‌ کـه پيشـرفت در آن بـاعث کاهش تخلفات ، افزايش امنيت ، تسريع در امور روزمره و ... شـده اسـت . در گذشت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان 2,700 تومان 10% تخفیف

سیستم بیومتریک تشخیص چهره

 سیستم بیومتریک تشخیص چهره مقدمه       انسان همواره در قرون و اعصار گذشته به دنبال روشهایی بود تا از داشته های خود محافظت نماید. در عصر حاضر پیشرفت علم و فناوری چنان سرعت و شتاب فزاینده ای به خود گرفته است که دیگر به سادگی نمی توان بر زمان دقیق پایان یک عصر و آغاز یک دوره جدید اتفاق نظر داشت. پدیده های جدید پی در پی در حال ظهورند و هر یک به شدت بر ساختارهای فرهنگی، اجتماعی، جغرافیایی و سیاسی زندگی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان 3,500 تومان 30% تخفیف