مقاله و تحقیق دانشجویی هــوپــاد رایانه

مرکز دانلود طرح های لایه باز ... پروژه و مقاله کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها

پیشنهاد شگفت انگیز با اطمینان خرید کنید ترجمه مقاله

تحقیق نقش دامپروری در اقتصاد گیلان

تحقیق نقش دامپروری در اقتصاد گیلان

نگاهی کلی به دامپروری ایران

با گسترش شهرنشینی و افزایش جمعیت برای پاسخگویی به تقاضای بازار گوشت در سال های اخیر پروار گوساله در واحدهای اختصاصی روبه افزایش گذاشته در حال توسعه می باشند. حمایت های دولت و تخصیص وام و افزایش فارغ التحصیلان کشاورزی موجب افزایش شناخت و روی آوردن بعضی از تولید کنندگان به این رشته تولیدی شده است. هرچند آمار دقیق از تعداد این واحدها در اختیار نیست ولی می توان تعداد آنها را 30000 واحد تخمین زد که 90% آنها را واحدهای کوچک محسوب نمود در واحدهای بزرگ دولتی مانند مجتمع گوشت زیاران و فارس و لرستان هر ساله هزاران راس گاو و گوساله پروار شده ذبح می گردند.

در ایران وجود موقعیت منطقه ای، شرایط آب و هوا و وجود مراتع با درجات مختلف موجب پرورش گاو و گوسفند شده است اما دامداران ایرانی به علت عدم اطلاعات فنی، گوسفندان نوع گوشتی را با انواع دیگر آن مخلطو کرده اند و این امر سبب شده است که بیشتر گوسفندان ایران اصالت اختصاصی خود را از دست داده و به صورت ناخالص در آیند.

دامنه های سلسله جبال زاگرس در جنوب غربی و مرکز و سلسله جبال البرز در شمال ایران محل های مناسبی برای پرورش گوسفند در ایران است. در دنیای امروز، دامپروری بدون مزرعه و کشت علوفه، امری بعید جلوه می کند زیرا تامین علوفه دام بدون کشت آن به آسانی مقدور نیست.

اکنون سال هاست که به منظور افزازیش تولیدات دامی طرح ها و برنامه هایی ارائه می دهیم. به آن امید که در پایان مدت اجرای طرح وعده های داه شده تحقق یافته و از شدت نیازها کاسته شود به طوری که واردات ما نسبت به مصرف مرتباً فزونی یافته و با تمام امیدی که ما به نوسازی اقتصادی کشور بسته بوده ایم همچنان دچار کمبود تولیدات رامی هستیم. واردات گوشت گوسفند از 32 هزار تن در سال 1352 به بیش از 4 برابر یعنی 03/13 هزار تن در سال 1361 و و اردات گوشت گاو از 2/3 هزارتن به 51 هزارتن در سال 1363 می رسد.

اگر تصور شود دامداری سنتی در شرایط نامساعد بهداشتی و زیستی و تغذیه ای می تواند از رشد لازم برخوردار باشد و بالاخره با هزینه کمتر تولید بیشتری را برای ما فراهم سازد، اشتباه غیرقابل جبرانی را مرتکب شده ایم، زیرا تولیدات دامی در هر شرایطی با تامین یک سلسله عواملی بستگی دارد که تا فراهم نباشد، هدف موردنظر به دست نخواهد آمد.

 

فرمت فایل word

 تعداد صفحات 17

آماده پرینت گرفتن

 

 

فهرست مطالب

مقدمه. 3

نگاهی کلی به دامپروری ایران. 3

دامپروری در گیلان. 4

نقش دامپروری و اصلاح زیر ساخت های آن در اقتصاد. 5

لزوم افزایش تولید در هر واحد دامی و استفاده حداکثر از منابع بالقوه کشور. 11

صنعت دامپروری می تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی، اشتغال و تولید در جامعه داشته باشد. 12

عشایر نقش بسزایی در اقتصاد جامعه ایفا می کنند. 15

تولید سالانه 4600 تن فراورده‌های دامی توسط عشایر دشتی.. 16

تامین آب شرب و علوفه دامی ارزان قیمت مهم‌ترین نیاز عشایر. 16

منابع. 17

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,600 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 4,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file324_1802502_3597.zip731.6k

تحقیق فرآیند ارزیابی عملکرد کارکنان

تحقیق فرآیند ارزیابی عملکرد کارکنان  مقدمه سازمان ها بايد از طريق كاركنان به اهداف گروهي برسند، لذا نحوه ي انجام كار كاركنان در تحقق اهداف موثر مي باشد. در نتيجه، بازبيني و شناسايي نحوه‌ي انجام كار نيروي انساني و توسعه ي برنامه هاي لازم براي بهبود عملكرد، يك قسمت مهم از فعاليت هاي مديريت سازمان است. اين مهم از طريق فرآيند ارزيابي عملكرد نيروي انساني صورت مي گيرد. ارزيابي عملكرد، يكي از رويكردهاي مهم مديران براي دستيابي به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان 4,500 تومان 10% تخفیف

تحقیق نقش طرحهای هادی در توسعه فیزیکی روستا

تحقیق نقش طرحهای هادی در توسعه فیزیکی روستا مقدمه طرح هادي روستايي طرحی است که ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود ، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکرد های مختلف از قبیل مسکونی ، تولیدی ، تجاری و کشاورزی ، و تأسیسات و تجهیزات و نیازمندیهای عمومی روستایی را بر حسب مورد در قالب مصوبات طرحهای ساماندهی فضا و سکونتگاههای روستایی یا طرحهای جامع ناحیه ای تعیین می نماید.اجرای این طرح ضمن توسعه فیزیکی روستاها برروابط اجتماعی وشای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان 4,500 تومان 10% تخفیف

گزارش کارآموزی پرورش ماهیان گرم آبی

گزارش کارآموزی پرورش ماهیان گرم آبی مقدمــه خانواده کپور ماهیان (Cyprinidae) از رده ماهیان استخوانی (osteichthyses) زیر رده (Actinoptrygi) راسته cyprini formes زیر راسته cyprinidei می‌باشند. 80% از ماهیان پرورشی تولید شده در جهان را کپورماهیان و تیلاپیا تشکیل می‌دهد. کپورماهیان بزرگترین خانواده آب شیرین هستند و در ناحیه مصبی و آب‌های لب شور نیز دیده می‌شوند. از لحاظ پراکنش طبیعی، این تیره بجز ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان 4,500 تومان 10% تخفیف