مقاله و تحقیق دانشجویی هــوپــاد رایانه

مرکز دانلود طرح های لایه باز ... پروژه و مقاله کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها

پیشنهاد شگفت انگیز با اطمینان خرید کنید ترجمه مقاله

مقاله مطالعه آلودگی های قارچی در مواد اولیه و خوراک نهایی در کارخانجات خوراک طیور

مقاله مطالعه آلودگی های قارچی در مواد اولیه و خوراک نهایی در کارخانجات خوراک طیور

چكيده

 در این پژوهش وضعیت  آلودگي قارچي مواد اصلی اولیه (ذرت و کنجاله سویا) مورد استفاده در تهیه خوراک و نیز خوراک کامل (قبل و بعد از پلت) در كارخانجات تولید خوراک طیور، با تاكيد بر قارچ‌هاي توکسین زای احتمالی و شمارش کلنی قارچی مورد ارزيابي قرار گرفت.

نمونه‌ها از نه كارخانه تولیدی خوراك دام و طیور دارای پروانه بهداشتی  در سطح سه استان تهران، البرز و قم در یک فصل بر اساس روش نمونه برداری تصادفی از محل های مشخص شده تهيه شدند. نمونه ها  از اجزاء  اصلی تشکیل دهنده خوراک طیور شامل دانه ذرت و کنجاله سویا، و نيز محصول نهايي شامل مرحله قبل از ورود به دستگاه پلت زن و مرحله بعد از آماده شدن خوراک کامل به شکل پلت از این کارخانجات اخذ گردید. نمونه برداری بر اساس دستورالعمل شماره 7570 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشور صورت گرفت.

نمونه‌ها در كيسه‌هاي پلاستیکي سربسته به آزمایشگاه دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران منتقل شدند و بلافاصله جهت ارزیابی های بعدی (شمارش کلنی قارچی،جداسازی و شناسایی قارچی و شاهد) به سه قسمت تفکیک شده و به منظور  انجام مراحل آماده سازی، شماره گذاری گردیدند. جهت شمارش کلنی قارچ ها  (CFU)رقت‌هاي مختلف ( 1-10 تا 4-10) از نمونه‌ها تهيه و بر روي محيط سابورو دكستروز آگار (SDA) کشت داده شدند و به منظور جداسازي قارچ ها به دو روش کشت مستقیم و غیرمستقیم (رقت 2-10 ) بر روی  محيط سابورو دكستروز آگار به همراه کلرامفنیکل (SC)  انتقال داده شدند. كلني‌هاي قارچي به مجرد ظهور بر روي محيط‌هاي كشت از طريق كشت مجدد بر روي محيط های ديكلران رزبنگال كلرامفنيكل آگار (DRCA) و آسپرژیلوس فلاووس و پارازیتیکوس (AFPA)  مجددا جدا سازی و خالص سازی ایزوله ها انجام گردید و سرانجام با استفاده از تلفيقي از ويژگي‌هاي مورفولوژيك ماكروسکوپی و ميكروسكوپي در سطح جنس مورد شناسايي قرار گرفتند. همچنین برای تعیین تعداد کلنی های قارچی ، میانگین تعداد کلنی های شمارش شده در ضریب رقت های تهیه شده ضرب شده و عدد مربوط محاسبه گردید.

 

 

تعداد صفحات 21 word

 

چكيده 2

مقدمه. 4

مواد و روش کار. 6

1-  نمونه برداری.. 7

2- آماده سازی نمونه ها 8

3 - جداسازی قارچ‌ها 8

3 - 1 :  کشت مستقیم. 8

3-2 : کشت غیرمستقیم : 8

4 - شمارش کُلنی های قارچ. 9

5- شناسایی قارچ ها 9

5-1: گسترش مستقیم. 9

5-2: کشت بر روی لام. 9

نتایج. 9

بحث : 12

منابع: 14



پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Manuscript-Text-2_298480_4907.zip49.9k