مقاله و تحقیق دانشجویی هــوپــاد رایانه

مرکز دانلود طرح های لایه باز ... پروژه و مقاله کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها

پیشنهاد شگفت انگیز با اطمینان خرید کنید ترجمه مقاله

الگوریتم ژنتیک فازی برای خوشه بندی داده های گروهی genetic fuzzy k-Modes

الگوریتم ژنتیک فازی برای خوشه بندی داده های گروهی genetic fuzzy k-Modes

چکیده

خوشه بندی روشی است که داده های یک مجموعه داده را به گروه یا خوشه تقسیم می کند . از مرسوم ترین روش های خوشه بندی،الگوریتم های خوشه بندی k-Means وfuzzy k-Means می باشند.این دو الگوریتم فقط روی داده های عددی عمل می کنند و به منظور رفع این محدودیت، الگوریتم های k-Modes و fuzzy k-Modes ارائه شدند که مجموعه داده های گروهی (دسته ای) را نیز خوشه بندی می کنند. . با این وجود، این الگوریتم ها ،شبیه همه روال های بهینه سازی دیگر که برای مینیمم عمومی یک تابع جستجو می کنند، احتمال گیر افتادن در یک مینیمم محلی وجود دارد. به منظوردستیابی به جوبب بهینه عمومی ، الگوریتم های تکاملی مانند ژنتیک و جدول جستجو با الگوریتم های مذکور ترکیب می شوند. در این پژوهش،   الگوریتم  ژنتیک ، GA، را با الگوریتم fuzzy k-Modes ترکیب شده ،بطوریکه  عملگر ادغام به عنوان یک مرحله از الگوریتم  fuzzy k-Modes تعریف می شود.  آزمایش ها روی دو مجموعه داده واقعی انجام شده است تا همراه با مثال کارایی الگوریتم پیشنهادی را روشن نماید.

نتیجه گیری

در این پژوهش الگوریتمgenetic fuzzy k-Modes  را برای خوشه بندی مجموعه  داده های گروهی ارائه کردیم. ما خوشه بندی fuzzy k-Modes   را به عنوان مسئله  بهینه سازی اعمال نموده و ،به دلیل گیر افتادن در بهینه محلی، همزمان از الگوریتمGenetic  استفاده کردیم تا راه حل بهینه عمومی را بدست آوریم. برای بالا بردن فرایند همگرایی الگوریتم ،الگوریتم جدید fuzzy k-Modes  یک مرحله ای را در پروسه ادغام به جای عملگر معمول ادغام بکار بردیم.

از آنجا که الگوریتم fuzzy k-Modes توسه یافته الگوریتم fuzzy c-Means است،برای درک بیشتر مطلب به ترتیب ابتدا الگوریتم های k-Means,fuzzy c-Means,k-Modes ,fuzzy k-Modes را شرح داده و در نهایت الگوریتم اصلی مورد نظر ،genetic fuzzy k-Modes ، را با جزییات تشریح کردیم.

سپس نتایج را بر روی دو مجموعه داده واقعی  از UCIتست کردیم.نتایج آزمایشات نشان داده اند که الگوریتم genetic fuzzy k-Modes   در شناسایی ساختارهای ذاتی خوشه ها در داده های گروهی(دسته ای) ،به صورت یک بهینه عمومی،خیلی کارا می باشد ،البته اگر چنین ساختار هایی وجود داشته باشد

 

تعداد صفحات 50 word

 

فهرست
چکیده

مقدمه (3)
مروری بر روش های قبل (7)
2 - الگوریتمk-Means Hard  (7)
1.2 - مثالی عددی از الگوریتم k-Means (9)
2- الگوریتم Fuzzy c-Means (13)
2- الگوریتم Hard k-Modes (15)
2- الگوریتم fuzzy k-Modes (18)
      3- الگوریتم پیشنهادی : genetic fuzzy k-Modes  (21)
نتایج آزمایش (25)
نتیجه گیری (32)
      پیوست – کد برنامه
      مراجعپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,800 تومان
(شامل 30% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 4,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
comi42_424312_9546.zip1.8 MB