مقاله و تحقیق دانشجویی هــوپــاد رایانه

مرکز دانلود طرح های لایه باز ... پروژه و مقاله کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها

پیشنهاد شگفت انگیز با اطمینان خرید کنید ترجمه مقاله

تحقیق نقش بانکداری در چالش پیش روی اقتصاد ایران

تحقیق نقش بانکداری در چالش پیش روی اقتصاد ایران

چکیده

اقتصاد ایران سالهاست از بیماریهای متعدد و گوناگونی که متاسفانه در گذر و گذار زمان شدیدتر و وخیم تر شده اند بشدت رنج میبرد و در این مدت علیرغم همه تلاش ها و اقدامات اصلی و اساسی صورت گرفته در جهت ریشه کن شدن بیماریهای مزمن اقتصادی ، نتایج بدست آمده فقط در حد تسکین،کاهش درد موضعی و یا تعویق انداختن امراض اقتصادی بوده است.

بررسی های انجام شده حاکی از آن است که بزرگترین عامل عدم موفقیت در رفع مشکلات و درمان بیماریهای اقتصادی وجود خلاء تصمیم سازی برای سیاستگذاران و قانون گذاران بوده است. در عرصه سیاست و قانون ، سیاستگذاران مشابه بازیگرانی هستند که وظیفه اصلی آنان بازسازی است و هیچکس از آنان انتظار گل زدن ندارد. به عبارت دیگر سیاستگذاران باید گزینه های مختلفی پیش رو داشته باشند تا با تصمیم سازی از میان گزینه های موجود بهترین گزینه را انتخاب نمایند.

مقدمه

بانک‌ها به‌عنوان بنگاه‌هایی که درآمدشان از محل دریافت سپرده‌ها و سود حاصل از تخصیص تسهیلات تأمین می‌شود در ایران با این اتهام قدیمی مواجه هستند که در اجرای هر دو مسئولیت خود چندان موفق نیستند و به عبارت دیگر کارنامه آنها در هر دو حوزه قابل قبول نیست. از یک سو معمولا سودی که سپرده‌گذاران در قبال اعتمادشان دریافت می‌کنند برایشان راضی‌کننده نبوده و از سوی دیگر به نظر می‌رسد که دست تولید به مراتب کمتر از دیگر بخش‌ها به تسهیلات می‌رسد.  به همه اینها هم می‌توان لیست بلند بالای معوقات بانکی را اضافه کرد یعنی بدهکارانی که همزمان با تورم٤٠‌درصدی تسهیلاتی کلان با سود بانکی به مراتب کمتر دریافت کردند، سودهای کلان به جیب زدند اما علاقه‌ای به برگرداندن آن ندارند. بنگاهداری و برج سازی هم از دیگر اتهاماتی است که در پرونده بانک‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد. با این تفاسیر عجیب نیست وقتی پای بررسی هر مشکل اقتصادی پیش می‌آید، پای بانک‌ها هم در میان است

نظام بانکی برعلیه بانکداری ایران

در این گزارش نظام بانکی از تشکیلات بانکداری کاملا مستقل و جدا بوده و به‌هیچ ‌وجه عنوان بانک خاصی موردنظر نمی‌باشد. اقتصاد کشور ما دارای بیماری مزمن و کشنده‌ای بنام بانک‌می‌باشد. بانک یک تجربه غربی و وارداتی است که متاسفانه همه‌ی مزیت‌ها و همه‌ی خوبی‌های آن وارد کشور نشده است ولی عمده‌ی مسائل و مشکلات آن وارد نظام اقتصادی شده است.

نظام بانکی ایران نشان داده است نه‌تنها قادر به هدایت نقدینگی به سمت‌و سوی تولید و فعالیت‌های مولد نبوده است، بلکه باعث گردیده منابع از فعالیت‌های تولیدی منفک و جدا شده و جذب فعالیت‌های غیرتولیدی و غیرمولد شده وبه بخش سوداگری جامعه روی آورد

 

 تعداد صفحات تحقیق 21 word

آماده پرینت

 

فهرست مطالب

1-مقدمه. 1

2- نظام بانکی برعلیه بانکداری ایران. 2

3- ویژگی‌های نظام بانکی در ایران: 3

3-1 مشروعیت نظام بانکی در ایران: 3

3-2 رشد قارچ‌گونه‌ی شعب بانک‌ها: 3

3-3  کاهش بهره‌وری در نظام بانکی: 4

3-4 معوقات بانکی: 4

3-5 خلق اعتبار: 4

3-6 بازدهی بالا: 4

3-7 ارزش‌افزوده‌ی پائین: 5

3-8 انتشار اوراق قرضه‌ی فراتر از ظرفیت: 5

3-9 بازدهی بالا: 5

4- رابطه‌ی نظام بانکی با نظام تولید- مشکلات پیش‌رو. 6

5-نقش و جایگاه بانک در بازار پولی: 10

6- عوامل موثر در تصمیم‌گیری نسبت به اعطای تسهیلات: 12

7-راه حل های مشکلات نظام بانکداری.. 12

فهرست منابع و مآخذ : 15پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,700 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
bankt2121_515727_9803.zip228k