مقاله و تحقیق دانشجویی هــوپــاد رایانه

مرکز دانلود طرح های لایه باز ... پروژه و مقاله کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها

پیشنهاد شگفت انگیز با اطمینان خرید کنید ترجمه مقاله

تحقیق بررسی وضعیت قوانین بر اینترنت و فضای مجازی

تحقیق بررسی وضعیت قوانین بر اینترنت و فضای مجازی

مقدمه:

در دوران معاصر رسانه‌های نوین شامل شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، توییتر و گوگل پلاس و شبکه‌های اجتماعی تخصصی می باشد. رسانه‌های جدید ویژگی‌هایی دارند که بر خلاف رسانه‌های الکترونیک، مثل رادیو یا تلویزیون، رسانه‌هایی هستند که بر بستر اینترنت و در مواردی، ماهواره‌ها بار می‌شوند و در آن بستر، به کاربران خود خدمات‌ دهی می‌کنند. برای استفاده از این رسانه‌های نوین، عملاً باید امکانات زیرساختی باشد؛ چه سخت‌افزاری و چه نرم‌افزاری، که بتوان از ظرفیت‌های این رسانه‌ها به شکل مناسب استفاده کرد.

       سخت ‌افزارهایی که جدیداً ما شاهد آن هستیم، مثل تلفن‌های همراه هوشمند یا تبلت‌ها و سایر ابزارهای همراه، تقریباً بدون اینترنت بی‌معنا هستند. اگرچه یک سری امکانات را بدون اتصال به اینترنت در اختیار صاحبان خود قرار می‌دهند، اما اساساً با اینترنت معنا پیدا می‌کنند. به هر حال، همه‌ی رسانه‌های نوین  بر بستر اینترنت معنادار می‌شوند. اینترنت نسل‌های مختلفی را پشت سر گذاشته است؛ از سایت‌های اینترنتی و سرویس‌هایی مثل ایمیل و سایر خدمات الکترونیک تا نسل‌های بعدی آن‌ها که به وبلاگ‌ها رسیدیم و سپس نوبت به شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، توییتر و گوگل پلاس و شبکه‌های اجتماعی تخصصی رسید.

1 فضاي مجازي:

      فضاي مجازي داراي موقعيت جغرافيايي و فيزيكي ويا حدود سرزميني خاص نيست؛ ولي با اين وجود؛ يك واقعيت گسترده و با نفوذ دردنياي معاصر به شمار مي آيد. چرا كه انسان ها به مثابه كنش گران هر روزه در آن دست به عمل مي زنند، با آن در تعامل بوده، از آن كمك مي جويند و با آن به دادوستد اطلاعات مي پردازند و مايكل بنديكت فضاي مجازي را به عنوان جهاني تازه و همسو با جهان واقعي و دست پرورده ي رايانه هاي موجود در دنيا و ارتباطات بين آنان تعريف مي كند. جهاني كه در آن انباشت جهاني از دانش، سرگرمي، شاخص ها، مقياس ها، كنش ها و نيز از همه مهم تر، انباشتي از عوامل انساني تغيير يافته و دگرگون شده، شكل گرفته است. استون در تفسيري متفاوت فضاي مجازي را به بازار تبادلات نمادين تشبيه كرده است؛ بازاري كه در آن كالاهاي ارائه شده و مورد مبادله، نمادها (لغات، حروف، تصاوير و...)هستند به هر شكل فضاي مجازي در هر تفسيري و با هر تعريفي، قلمرويي است گسترده، جديد و بكر كه براي ساكنانش امكانات، آزادي ها، فرصت ها، اضطراب ها، آسيب ها و محدوديت هاي تازه اي به همراه دارد. اهميت اين قلمرو تاحدي است كه بعضي صاحب نظران امروزه صحبت از دوجهاني شدن عصر حاضر مي كنند.

- اصول تدوين قوانين و مقررات

  در بخش هاي قبلي ضرورت تدوين قوانين و مقررات براي اين ابزار نوين ارتباطي ارائه و تأكيد شد كه مقررات گذاري براي اينترنت، زماني مي تواند تأمين كننده آزادي هاي مشروع باشد كه ضمن درك صحيح از ويژگي هاي آن و شرايط جامعه، براساس اصول حقوقي تدوين شده باشد. در حد مطالعات صورت گرفته، تاكنون اين اصول به صورت مستقل و منسجم در يك كار پژوهشي معرفي نشده است اما با مطالعه اسناد بين المللي، منطقه اي و تجربيات ملي كشورهاي پيشرفته حقوقي و همچنين آثار محققان و دانشمندان مي توان اين اصول را شناسايي نمود. دوريو در مقدمه ويرايش جديد كتاب حقوق رسانه، با اشاره به اين اصول تأكيد دارد كه قانونگذار حقوق رسانه براي تدوين قانوني مناسب بايد به دنبال اصولي مرجع باشد؛ اصولي كه بتواند حقوقي انعطاف پذير اما پايدار را شكل بدهد. او معتقد است استقلال حقوق رسانه (حقوق ارتباطات/ گرايش فناوري هاي نوين ارتباطي) زماني محقق ميشود كه اين اصول كلي و مرجع، در نظر گرفته شود.


 تعداد صفحات تحقیق 40 word

 

فهرست مطالب

1-مقدمه: 1

2- شبکه جهانی اینترنت... 1

2-1 فضاي مجازي: 4

2-2 اينترنت: 5

2-3 فيس بوك.. 9

3- تلفن همراه 11

3-1 نرم افزارهای تلفن همراه 12

3- تعریف  رسانه های امروزی و نوین.. 15

4- مقایسه میان رسانه های سنتی و رسانه های نوین.. 19

5- وضع مقررات برای رسانه ها 23

5-2 ضرورت... 23

5-2 تنوع. 24

5-3 ضرورت چارچوب گذاری رسانه های نوین.. 25

5-4  شيوه هاي تنظيم دهي اينترنت... 28

همكاري در تنظيم دهي: 28
تنظيم دهي: 29

6- اصول تدوين قوانين و مقررات... 33

6-1 اصل انتشار آزاد. 33

7-نتیجه گیری: 39

فهرست منابع و مآخذ. 41پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
(شامل 30% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
thoogh40_517132_4326.zip127.9k