مرکز دانلود طرح های لایه باز ... پروژه و مقاله کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها
دسته بندی محصولات
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
Hoopad Rayaneh پیشنهاد شگفت انگیز با اطمینان خرید کنید ترجمه مقاله

مقاله عوامل مرتبط با سرطان دهان

مقاله عوامل مرتبط با سرطان دهان

مقدمه

امروزه سرطان بعد از بيماريهاي قلبي عروقي مهمترين عامل مرگ و مير انسانها در كشورهايي است كه بيماريهاي عفوني و اختلالات تغذيه اي مشكل اساسي به شمار نمي‌رود. متاسفانه شمار مبتلايان به ضايعات بد خيم در حال افزايش است و اين امر شايد ناشي از بهبود روشهاي تشخيص ، افزايش متوسط طول عمر و مهمتر از همه پيشرفت صنعت، تكنولوژي و زندگي ماشيني، دخانيات، داروهاي جديد و مواد شيميايي مورد مصرف در صنايع مختلف و آلودگي محيط زيست باشد.

سرطان دهان يكي از ده سرطان رايج جهان مي باشد، 90% اين ضايعات را كارسينوماي سنگفرشي مخاط دهان تشكيل مي دهد. سرطان دهان ممكن است  لبها، كام، زبان، غشاي دروني لب يا گونه يا ناحيه لوزه ها را درگير سازد . اين سرطان در بزرگسالان بالاي چهل سال شايع تر است ولي شيوع آن در بين جواناني كه از تنباكوي جويدني استفاده مي كنند نيز در حال افزايش است.

 ميزان شيوع اين بيماري در نقاط مختلف متفاوت است. سرطان دهان كمتر از 3% تمامي سرطانها در ايالات متحده آمريكا را تشكيل مي دهد ولي ششمين سرطان شايع در مردان و دوازدهمين سرطان شايع در زنان است . (1) .

تعريف سرطان دهان:

منظور از سرطان دهان وجود هرگونه بدخيمي درنماي ميكروسكوپي ضايعات ارسال شده به مراكز آسيب شناسي اعم از اپي‌تليالي مزانشيمي يا ادنتوژنيك از قسمتهاي مختلف حفره دهان شامل: لب (ورميليون و بوردر), لثه, گونه, زبان, كام, كف دهان, غدد بزاقي و حلق مي‌باشد.

 

نوع فایل word

تعداد صفحات20

 

 

مقدمه. 2

بيان مسئله. 4

تعريف سرطان دهان: 6

فاكتورهاي ريسك: 7

تنباكو و الكل : 7

نوع تغذيه : 7

شغل و فاكتورهاي محيطي: 7

بهداشت و سلامت دهان: 8

ژنتيك: 8

ويروسها : 9

شيوع سرطان دهان در نواحي مختلف جغرافيايي : 9

بحث و بررسی. 13

منابع. 19

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
pez20_649316_8115.zip26.6k

تحقیق بیولوژی آلودگی آب ها

تحقیق بیولوژی آلودگی آب ها تعریف آلودگی  وارد شدن هرگونه ماده یا انرژی به محیط زیست توسط انسان که باعث آسیب رساندن به سلامتی انسان و ارگانیسم هایی که در آن محیط زندگی می کنند می شود  و هم چنین ویژگی های اکولوژیک محیط آبی می شوند و تماما این تغییرات توسط انسان تحمیل می شود و باعث میشود که نظم اکوسیستم برهم خورده و بهره طبیعی از آب ها نیز دچار اختلال می شود. آلاینده ها ترکیبات فیزیکی و شیمیایی اند که قابل اندازه گ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان 2,700 تومان 10% تخفیف