مقاله و تحقیق دانشجویی هــوپــاد رایانه

مرکز دانلود طرح های لایه باز ... پروژه و مقاله کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها

پیشنهاد شگفت انگیز با اطمینان خرید کنید ترجمه مقاله

تحقیق سبك هاي‌ مديريتي در سازمان هاي‌ تحقيق‌ و توسعه

تحقیق سبك هاي‌ مديريتي در سازمان هاي‌ تحقيق‌ و توسعه

مقدمه

‌‌هدف‌ از اين‌ مقاله‌ فهم‌ اين‌ مطلب‌ است‌ كه‌ آيا در سازماندهي‌ و مديريت‌ فعاليتهاي‌ "تحقيق‌ و توسعه" شيوه‌هاي‌ متفاوتي‌ وجود دارد؟ هم‌ از منظر علم‌ مديريت‌ (راسل‌ و ديگران، 1991) و هم‌ از ديدگاه‌ سازماني‌ (توئيس‌ 1987) اين‌ موضوع‌ مورد بررسي‌ قرار گرفته‌ است.

 ‌اما اين‌ مطالعات‌ "تحقيق‌ و توسعه" را همچون‌ نوعي‌ "جعبة‌ سياه" تلقي‌ كرده‌اند، يعني‌ تمركز اين‌ مطالعات‌ بر آن‌ دسته‌ از فعاليتهاي‌ سازمانها و شركتها قرار داشته‌ است‌ كه‌ به‌ توسعة‌ فناوريها و محصولات‌ جديد اختصاص‌ يافته‌اند.‌ ‌موارد ديگري‌ از مطالعات‌ تحقيق‌ و توسعه‌ به‌ سهم‌ و نقش‌ مخارج‌ كل‌ «تحقيق‌ و توسعه» كلان‌ در رشد اقتصادي‌ كشورها پرداخته‌اند. گل‌ورم‌ در يك‌ مطالعة‌ بين‌المللي‌ نمونه‌اي‌ متشكل‌ از 52 كشور در حال‌ توسعه‌ و 18 كشور توسعه‌يافته‌ را برگزيده‌اند و نقش‌ بارز مخارج‌ "تحقيق‌ و توسعه" بر رشد اقتصادي‌ را به‌ تأييد رسانيده‌اند. مطالعة‌ آنها مؤ‌يد اين‌ امر است‌ كه‌ مخارج‌ تحقيقات‌ تأثير بيشتري‌ در رشد اقتصادي‌ كشورهاي‌ در حال‌ توسعه‌ داشته‌ و دارند.

 آخرين‌ بررسي هاي‌ علمي‌ نشان‌ داده‌ است‌ كه‌ در سطح‌ سازماني، فعاليتهاي‌ تحقيقاتي‌ بايد از فعاليتهاي‌ توسعه‌اي‌ تفكيك‌ شوند و اين‌ تجربه‌اي‌ است‌ كه‌ در سطح‌ صنايع‌ به‌ كار گرفته‌ شده‌ است.

نقش‌ تحقيق‌ در حوزة‌ سازمانهاي‌ گوناگون‌ به‌ طرز متفاوتي‌ تعريف‌ مي‌شود. مثلاً‌ جنرال‌ الكتريك‌ در هر يك‌ از سه‌ حوزة‌ اصلي‌ كار خود يعني‌ موتور هواپيما، تأمين‌ روشنايي‌ و موتورها، نقش هاي‌ گوناگوني‌ را به‌ بخش‌ تحقيقات‌ خود واگذار كرده‌ است.

سبك هاي‌ سازماني‌ و مديريت‌

در اين‌ بخش‌ براساس‌ نتايج‌ حاصله‌ از تحقيق‌ تجربي، براي‌ هر نوع‌ از انواع فرآيند تحقيق‌ و توسعه‌ (طرح‌ غالب، علمي‌ و فناوري‌ سطح‌ بالا)، ماهيت‌ فعاليتهاي‌ تحقيق‌ و توسعه‌ تشريح‌ مي‌شود و مفاهيم‌ فناوري، سازماندهي‌ و روش‌ مديريتي از لحاظ‌ مديريت‌ راهبردي‌ مورد بحث‌ و بررسي‌ قرار مي‌گيرد.

عوامل مؤثر در بروز حوادث

عوامل مؤثر در بروز حوادث شغلي، شامل سابقه اجتماعي، عوامل محيطي، صفات شخصي (سرسختي، عصبانيت، عجله و بي باكي)، شرايط ناايمن، عمل ناايمن، اشتباه فردي، ضعف مديريت، ميزان تحصيلات و استفاده نكردن يا استفاده نامناسب از وسايل حفاظت فردي و خط مشي مديريت است. از اعمال ناايمن مي‌توان به مواردي مانند كار بدون مجوز، استفاده از ابزار معيوب، عدم توجه به اخطارها، عدم استفاده از وسائل حفاظت فردي، سرعت زياد ماشين آلات، بلندكردن غلط بار، شوخي و تعمير ماشين حين حركت، مي‌توان نام برد.

از ميان شرايط ناايمن هم مي‌توان به مواردي نظير بي دقتي در كار با مواد خطرناك، وجود ابزار و دستگاه‌هاي معيوب، بي نظمي در كار، فقدان علايم هشدار دهنده در محيط كار، صداي زياد، روشنايي كم، فقدان تهويه و فقدان وسايل خاموش كننده حريق اشاره كرد.

در ميان عوامل فردي مؤثر در بروز حوادث هم، مي‌توان به ميزان تحصيلات، انگيزش، توانايي، مهارت، وضعيت جسمي و روحي، زمان عكس العمل نسبت به حادثه و آگاهي ايمني فرد اشاره كرد و درنهايت در بين عوامل محيطي مؤثر در بروز اين حوادث، مي‌توان از مواردي نظير حرارت، رطوبت، سرما، فشار، صدا، نور، طبيعت كار، كار در ارتفاع، لغزندگي كف كارگاه، پستي و بلندي كف كارگاه نام برد.

مهم ترين شاخص‌هاي رايج در بررسي حوادث شغلي، شامل ضريب تكرار، ضريب شيوع و ضريب شدت است. در محاسبات هر فوت و ازكارافتادگي برابر با 7500 روز از دست رفته (سازمان بين المللي كار)، هر فوت و از كارافتادگي 6000 روز قطع بازو از بالاي آرنج 4500 روز، قطع ران از بالاي زانو 4500 روز، كوري كامل دو چشم 6000 روز و كري كامل دو گوش 1750 روز از دست رفته محاسبه مي‌شوند.

مهم ترين دليل بررسي حوادث ناشي از كار و جمع آوري اطلاعات مربوط به آنها پي بردن به برنامه ها و راه‌هاي لازم جهت جلوگيري از وقوع مجدد آنها است.

در ايران نيز كليه كارفرمايان موظف به ارسال فرم گزارش حوادث شغلي به اداره‌هاي تامين اجتماعي و كار هستند.


 فرمت فایل word

تعداد صفحات 40

 

فهرست مطالب                                                                                         

سبك هاي‌ مديريتي در سازمان هاي‌ تحقيق‌ و توسعه. 1
مقدمه. 1
فرايند فعاليت‌هاي‌ تحقيق‌ و توسعه‌. 2
نوع‌ فرآيند تحقيق‌ و توسعه‌. 3
سبك هاي‌ سازماني‌ و مديريت‌... 4
طرح‌ غالب‌... 4
سازمان‌.. 5
الگوي‌ علمي‌.. 5
فناوري‌ پيشرفته‌. 7
برنامه ريزي آموزشي.. 7
تعامل برنامه‌ريزي آموزشي، برنامه‌ريزي درسي و طراحي آموزشي.. 9
ارزشيابي آموزشي.. 12
رويكردهاي ارزشيابي آموزش.... 12
ضرورت ارزشیابی آموزشی.. 14
آسيب شناسي مطالعه در دانش آموزان و شيوه‌هاي كنترل آن.. 15
جامعه شناسي.. 16
اصول عمومی حسابداری.. 21
اصول بنیادی و مفاهیم حسابداری.. 22
طبقه بندی مفاهیم عمومی حسابداری.. 22
خلاقيت و نوآوري در افراد و سازمانها 24
تفاوت خلاقيت و نوآوري.. 24
فرآيند خلاقيت و نوآوري.. 27
تكنيك‌هاي خلاقيت و نوآوري.. 27
شرايط ايجاد خلاقيت و نوآوري.. 28
ويژگي هاي افراد خلاق و نوآور 29
خلاقیت و نوآوری در افراد و سازمان ها 30
نقش مديران آموزشي در پرورش تفكر خلاق.. 31
حوادث ناشي از كار، واقعيت ها و راهبردها 32
عوامل مؤثر در بروز حوادث... 34

 

  1. منابع.. 35

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,250 تومان
(شامل 25% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Tahghigh-T_680774_5781.zip203.7k

تحقیق بررسی عوامل اضطراب امتحان

تحقیق بررسی عوامل اضطراب امتحان مقدمه اضطراب امتحان یکی از تجاربی‌ست که در دوره امتحانات بطور وسیعی مشاهده می شود. عموما اضطراب و ترس در سال‌هاي اوليه زندگي رايج است. اما اضطراب امتحان، بين سنين 10 تا 11 سالگي شروع مي شود و در گروهی از دانش‌آموزان، آسيب‌زا بوده و با افزايش سن ميزان آن افزايش یافته و عملكرد تحصيلي دانش‌آموز را تحت تأثير قرار مي‌دهد(شاملو،1382). ساراسون وماندلر بر اين باور بودند ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان 3,500 تومان 30% تخفیف

تحقیق بررسی و شناخت خشونت خانوادگی

 تحقیق بررسی و شناخت خشونت خانوادگی مقدمه زمانی که یکی از اعضای خانواده تلاش کند تا بر عضو یا اعضای دیگر خانواده به شکل جسمی یا روانی تسلط یابد، خشونت شکل می گیرد. به عبارت دیگر؛ پرخاشگری عبارت است از رساندن صدمه یا آسیب به فرد دیگر، به صورت تعمدی. و یا به صورت ساده، خشونت عبارت است از آسیب رساندن عمدی جسمی یا روانی به شخص دیگر. این رفتار تنها محدود در میان زوجین نبوده و ممکن است متوجه اعضای دیگر خانواده نیز گردد. به طور مثال، گزار ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان 3,600 تومان 10% تخفیف

دانلود تحقیق توسعه پایدار شهری

دانلود تحقیق توسعه پایدار شهری مقدمه   توسعه شهری توسعه ای است که تمام جنبه های اجتماعی ، اقتصادی و ... را در شهر با هم پیش می برد. شهر به عنوان مکان و بستر فضايي حيات اکثريت ساکنان زمين داراي مفهوم خاصي از توسعه است که مي بايستي مورد تحليل قرار گيرد. آنچه که در مفهوم توسعه داراي وحدت نظر در تمامي مکان‌ها و جوامع مي باشد، بهبود و پيشرفت تدريجي و همه‌جانبه در تمام ابعاد و عرصه‌هاي جامعه است، از اين رهيا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان 4,500 تومان 10% تخفیف