مقاله و تحقیق دانشجویی هــوپــاد رایانه

مرکز دانلود طرح های لایه باز ... پروژه و مقاله کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها

پیشنهاد شگفت انگیز با اطمینان خرید کنید ترجمه مقاله

مقاله کـاربردهای‌ آزمایش DNA در پزشکی قانونی‌

مقاله کـاربردهای‌ آزمایش DNA در پزشکی قانونی‌

 

فرمت فایل word

 

تعداد صفحات 17

 

آماده پرینت گرفتن

 

مراحل اولیه بررسی شواهد عینی برای موفقیت در تحقیقات جنایی‌ از اهمیت ویژه‌ای‌ برخوردار است. پرونده‌های اخـیر نشان می‌دهد که‌ روش‌های جمع‌آوری و نگهداری آثار در دادگاه‌ها‌ مورد تردید و بررسی‌ موشکافانه‌ قـرار‌ می‌گیرند. در این مقاله ضـمن مـرور بر کاربردهای تجزیه‌ DNA در پزشکی قانونی، روش‌های جمع‌آوری و نگهداری آثار بیولوژیک‌ بررسی می‌شود. عناوین اصلی عبارت‌اند از جمع‌آوری شواهد عینی در صحنه جرم، آزمایشگاه‌ و تالار تشریح پزشکی قانونی. همچنین مسائل‌ ویژه مربوط به مـنابع حاوی DNA و روش‌های خاص جمع‌آوری نمونه از وسایل و مکان‌های مختلف بررسی شده است.

 

در طی 10 سال گذشته، روش‌های مختلف‌ تجزیه DNA با موفقیت قابل توجه و همچنین‌ اختلاف‌نظر زیاد در علوم قانونی به کـار گـرفته شده است(3 - 1). اهمیت آزمایش DNA از قدرت افتراق‌ و پایداری‌ آن ناشی می‌شود.

 

توانایی افتراق بین افراد با استفاده از شاخص‌های ژنتیک در تحقیقات جنایی موفق، اهمیت بنیادی دارد. همین قدرت موجب‌ بررسی موشکافانه آزمایش DNA در دادگاه‌ شـده‌ اسـت‌. اگرچه بیشتر دادگاه‌ها متدولوژی‌ پشتیبان آزمایش DNA را قبول دارند، برخی‌ مخالفت‌ها در این‌باره هنوز به قوت خود باقی‌ است. در واقع، این مخالفت‌ها مربوط به‌ جمع‌آوری، نگهداری و نحوه‌ انتقال‌ شواهد‌ بیولوژیک اسـت نـه اصل آزمایش‌ - مسائلی‌ که‌‌ پیش‌پا افتاده به نظر می‌آیند.

 

تحقیقات جنایی موفق نیاز به روش‌های‌ صحیح برای جمع‌آوری و نگهداری شواهد بیولوژیک دارد. مسئول یکپارچگی شواهد‌، اولین‌ مأمور‌ تحقیق در صحنه جـرم اسـت.

 

مسئله آلودگی نمونه‌ هم‌ در صحنه جـرم، هـم‌ در آزمـایشگاه مرتباً به بحث گذاشته‌ می‌شود. هرچند در پرونده‌های قضایی مثل‌ او. جی. سیمپسون‌ چنین‌ حقایقی‌ مورد تأکید قرار گرفت، نکته تازه‌ای مطرح نـگردید. اگـر در‌ مـراحل اولیه تحقیقات با آثار بجا مانده‌ با بـی‌احتیاطی بـرخورد شود، بازیابی پرونده‌ مشکل خواهد بود.

کلمات کلیدی: DNA Evidence - Collection - Preservation

فهرست مطالب

خـلاصه

مقدمه‌

منابع تهیه DNA

روش‌های انـتقال شـواهد

نمونه‌برداری‌ و نگهداری‌ از شواهد بیولوژیک

ثبت کردن شواهد DNA

شواهد عینی در صـحنه جـرم‌

شواهد عینی در تالار تـشریح

خـون و لکـه‌های خونی

نمونه گیری از انسان

نمونه خون مایع در برف، یخ یا آب

ادرار، بزاق و دیگر مایعات

پردازش‌ نمونه‌ها در آزمایشگاه

دریافت شواهد در آزمایشگاه

روش‌های پردازش اولیه‌ در آزمایشگاه

نتیجه‌گیری‌پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
(شامل 30% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
m11_725535_8436.zip624.8k

دانلود مقاله ‌‌‌پزشـکی‌ و روش‌های بهداشتی درمانی در متون کهن ایرانی

دانلود مقاله ‌‌‌پزشـکی‌ و روش‌های بهداشتی درمانی در متون کهن ایرانی فرمت فایل word   تعداد صفحات 27   آماده پرینت گرفتن پزشـکی از دیرباز یکی از موضوعات موردعلاقه ملل گوناگون جهان بوده است ، نیاکان‌ ما عقیده داشـتند که جهان مادی ، تن و شادمانی ، آفریده‌های خدا هستند و وظیفه‌ دینی انسان اسـت که‌ از‌ آنها نگهداری کـند و آنـها را گسترش دهد و از آنها بهره گیرد و این خود سبب بود، که آنان در پی از بین بردن هرگونه رنج‌ه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان 2,500 تومان 50% تخفیف

تحقیق بررسی حقوقی جرم پولشویی

تحقیق بررسی حقوقی جرم پولشویی مقدمه يكي از مفاهيمي كه طي دهه هاي اخير به ادبيات مالي جهان راه يافته است، مقوله   مبارزه با پولشويي است. تاثير و تبعات منفي اين موضوع بر اقتصاد كشورها و نيز بر اقتصاد بين المللي و امنيت جهاني به حدي گسترده و اثرگذار است كه نهادهاي بين المللي و مراجع تخصصي متعددي در سراسر جهان، مبارزه با اين پديده شوم را وجهه همت خود ساخته و با گسترش ادبيات نظري، تدوين استانداردها، پيشنهاد رويه هاي نظارت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان 3,500 تومان 30% تخفیف

تحقیق بررسی وضعیت قوانین بر اینترنت و فضای مجازی

تحقیق بررسی وضعیت قوانین بر اینترنت و فضای مجازی مقدمه: در دوران معاصر رسانه‌های نوین شامل شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، توییتر و گوگل پلاس و شبکه‌های اجتماعی تخصصی می باشد. رسانه‌های جدید ویژگی‌هایی دارند که بر خلاف رسانه‌های الکترونیک، مثل رادیو یا تلویزیون، رسانه‌هایی هستند که بر بستر اینترنت و در مواردی، ماهواره‌ها بار می‌شوند و در آن بستر، به کاربران خود خدمات‌ دهی می‌کنند. برای استفاده ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان 3,500 تومان 30% تخفیف