مقاله و تحقیق دانشجویی هــوپــاد رایانه

مرکز دانلود طرح های لایه باز ... پروژه و مقاله کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها

پیشنهاد شگفت انگیز با اطمینان خرید کنید ترجمه مقاله

مقاله جنگ نرم و امنیت اجتماعی

مقاله جنگ نرم و امنیت اجتماعی

فرمت فایل word

 

تعداد صفحات 22

 

آماده پرینت گرفتن

امنیت از جمله موضوعات و پدیده‌های‌ شایان‌ توجه‌ هر نظام سـیاسی و از نـیازها و ضـرورت‌های اساسی و پایه‌ای‌ هر‌ فرد و جـامعه‌ای بـه شـمار می‌رود که فقدان یا اختلال در آن، بازتاب‌های نگران‌کننده و پیامدهای خطرناک دارد. دولت‌ها و نظام‌های سیاسی‌، مبالغ‌ هنگفتی‌ را برای تأمین امنیت هزینه می‌کنند؛ زیرا امـنیت و مـیزان آن‌، برای کلیه رژیم‌های سیاسی و شهروندان، صرف‌نظر از سطح تـوسعه در ابـعاد مختلف و نوع ایدئولوژی، مهم‌ترین مسأله به شمار‌ می‌آید‌.

امنیت‌ اجتماعی، جایگاه برجسته‌ای در مباحث نظری، عملی و مهمترین مسأله سیاسی- اجـتماعی‌ نـظام‌های‌ سـیاسی دارد. این نوع امنیت از لایه‌های جدید امنیتی است که تولید، تـأمین و پایداری آن نیازمند‌ مقدمات‌ لازم‌ و کافی، فرآیند ظریف، مراحل سیاست‌گذاری و مدیریت پیچیده است و آسیب‌ها و تهدیدهای آن و شناخت‌ جامع‌، دقیق‌ و بـه هـنگام آنـها ضرورت مضاعف دارد.

عوامل متعددی بر امنیت اجتماعی تأثیر می‌گذارد و امنیت‌ اجـتماعی‌ را‌ تـحکیم یا تضعیف می‌نماید. در مورد تهدیدهایی که از جانب عوامل گوناگون متوجه امنیت‌ اجتماعی‌ است این سؤال مـطرح مـی‌شود کـه عامل جنگ نرم چکونه بر امنیت اجتماعی‌ اثر‌ می‌گذارد‌ و چه تأثیراتی بـر امـنیت اجـتماعی کشور دارد؟

در پاسخ به سؤال مزبور این فرضیه مطرح‌ می‌شود‌ که: عواملی که بر ارزشـ‌های جـامعه تـأثیر دارد و باعث محکم شدن یا تغییر‌، تهدید‌ و تخریب‌ آنها می‌شود، بر امنیت اجتماعی تأثیر گـذاشته و بـاعث تحکیم یا تخریب آن می‌شود و جنگ نرم‌ از‌ طریق آماج قرار دادن نظام ارزشی جامعه، امـنیت اجـتماعی را در ابـعاد‌ گوناگون‌ آن‌، هدف قرار می‌دهد.

هدف تحقیق حاضر این است که میان ارزش‌های جـامعه و نـقصان و ضعف در‌ آنها‌ با‌ امنیت اجتماعی ارتباط برقرار کند و از این طریق متوجه شود کـه جـنگ‌ نـرم‌ علیه هر جامعه‌ای، ارزش‌های آن جامعه را هدف قرار می‌دهد و اگر با غفلت نهادهای مسئول همراه‌ بـاشد‌ آثـار زیان‌باری به همراه دارد.

کلید واژه‌ها: هنجارهای جامعه، ارزش‌های جمعی، جنگ نرم، امنیت اجتماعی.

 

فهرست مطالب

چکیده

  1. مقدمه
  2. روش‌ تحقیق‌
  3. بحث و تحلیل‌

3-1. امـنیت اجـتماعی

3-2. جـنگ نرم‌

3-3. امـنیت و جـامعه

3-4. جـنگ‌ نرم و امـنیت اجتماعی

  1. تـأثیر جـنگ نـرم بر امنیت‌ اجتماعی‌

4-1. سـستی اعتقادات

4-2. استحاله فرهنگی

4-3. تـردید در مـبانی نظام

4-4. نابسامانی

4-5. از خودبیگانگی

4-6. نـاهنجاری

4-7. شکاف نسلی

4-8. تقلیل سرمایه‌ اجتماعی‌

منابعپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,700 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
m20_736990_6799.zip468k

دانلود مقاله بـسترهای‌ فرهنگی و اجتماعی در جنگ نرم

دانلود مقاله بـسترهای‌ فرهنگی و اجتماعی در جنگ نرم   فرمت فایل word   تعداد صفحات 49   آماده پرینت گرفتن   جنگ نرم به وسیلة کـمیتة خطر جاری در سالهای پایانی دهة 1980 طرّاحی‌ شد. کمیتة خطر جاری‌ در‌ اوج جنگ سرد و در دهـة 1970 با مشارکت استادان بـرجستة عـلوم سیاسی و مدیران باسابقة سازمان سیا و پنتاگون تأسیس شد. در آن مقطع و در پی اصلاحات گورباچف مبنی بر ایجاد فضای باز‌ سیاسی و تغییر در قوانین اقتصاد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان 2,700 تومان 10% تخفیف

‌‌‌شـیوه‌های‌ جنگ نرم

‌‌‌شـیوه‌های‌ جنگ نرم فرمت فایل word   تعداد صفحات 11   آماده پرینت گرفتن ریشه جنگ نرم، تسلط بر اندیشه افراد و روح جنگ نرم، انحراف افکار همراه با اعتمادسازی است. مـبتکر جنگ نرم، ابلیس بود. او برای وسوسه کردن آدم و حوا چیزی را‌ که منفعت نبود،بـا‌ جلب‌ اعتمادشان به‌عنوان مـنفعت به آنها القا کرد. جنگ نرم روش‌های بسیاری دارد که اغلب آنها در روش‌هایی که شیطان علیه انسان&zw ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان 2,500 تومان 50% تخفیف

تحقیق نقش رسانه ها در مواجهه با مدیریت بحران

تحقیق نقش رسانه ها در مواجهه با مدیریت بحران مقدمه رسانه‌ها در زندگی بشر نقش بی‌دلیلی ایفا می‌کنند.به ویژه وسایل نوین ارتباطی مانند روزنامه‌ها، رادیو و تلویزیون و اینترنت که با گزارش وقایع و رویـ‌دادهای مـحیط زندگی‌ و بررسی‌ و بیان‌‌ اندیشه‌ها و عقاید انسانی در مورد‌ توسعه‌ و تحکیم‌ مراودت اجتماعی و بالا بردن سطح آگاهی و فرهنگ افراد نقش بسیار مهمی دارند.با توجه به این که زندگی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان 2,700 تومان 10% تخفیف