مقاله و تحقیق دانشجویی هــوپــاد رایانه

مرکز دانلود طرح های لایه باز ... پروژه و مقاله کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها

پیشنهاد شگفت انگیز با اطمینان خرید کنید ترجمه مقاله

دانلود تحقیق شستشوی کمپرسور

دانلود تحقیق  شستشوی کمپرسور

مقدمه

هوا قبل از ورود به کمپرسور توسط فیلتر تمیز می شود که البته ممکن است ذرات خیلی ریز موجود در هوا از فیلتر عبور کرده و روی پره های کمپرسور بصورت رسوبات نشست کند و همین امر نیز با توجه به عناصر موجود در سوخت ( مایع یا گاز ) که در اتاق احتراق با هوا ترکیب می شوند موجب تشکیل رسوباتی روی نازلها و پره های توربین خواهد شد نشست رسوبات روی پره های کمپرسور کاهش فلوی هوا و کاهش راندمان کمپرسور و افت فشار در کمپرسور را به دنبال دارد که نتیجه این عوامل در کاهش کارایی توربین تأثیر بسزایی دارد لذا با مشاهده علایم فوق باید پس از بازید و بررسیهای لازم در صورت کثیف بودن کمپرسور اقدام به از بین بردن مواد رسوبی فوق گردد رسوبات ایجاد شده روی پره های توربین و کمپرسور دو نوع می باشند ، مرطوب که با شستشو برطرف می گردد و رسوبات خشک و چسبنده که با تمیز کاری با مواد جامد برطرف می گردد ذیلاً به بررسی و دستور العمل هر یک از موارد فوق      می پردازیم.

الف : شستشوی کمپرسور (COMPRESSOR WASHING )

تجربه نشان داده است که کارایی توربینهای گاز به مرور زمان بدلیل ایجاد رسوبات حاصله از عناصر موجود در هوا و سوخت بر روی پره های توربین و کمپرسور کاهش می یابد ، هوای محیط شامل آلودگی هایی مانند گرد و غبار ، ماسه های ریز ، دود و بخارات هیدروکربن ، حشرات ریز و نمک می باشند که بخش مهم اینها توسط فیلترهای واحد قبل از ورود به کمپرسور گرفته می شود آن بخش از آلودگیها که از فیلتر ها عبور می کند موجب تشکیل رسوبات روی پره های توربین کمپرسور می شوند که اگر خشک و چسبنده نباشند می توان آنها را توسط مواد شوینده از بین برد ، شستشوی کمپرسور به دو روش انجام می شود :

شستشو در حالتی که واحد در مدار است ( ON-LINE )
شستشو در حالتی که واحد متوقف است (OFF-LINE )

1- شستشو در حالتی که واحد در مدار استON-LINE COMPRESSOR WASH :

هدف از شستشو در این حالت تمیز نگه داشتن کمپرسور در فواصل مابین تمیزکاری اصلی       می باشد و زمان این عملیات نیز کوتاه است اگر کمپرسور خیلی کثیف باشد باید شستشو بطریق OFF-LINE انجام شود .

مراحل و شرایط عملیات شستشو (ON-LINE ) بشرح ذیل می باشد :

  • مشخصات آب جهت شستشو عبارت است از : سختی آب 5ppm میزان عناصری مانند پتاسیم و سدیم 5ppm و ph بین 6.5- - 7.5 و دمای آب بین 65 تا 93 درجه سانتی گراد باشد .
  • توربین در دور کامل باشد ( 3000 ppm ).
  • دمای هوای ورودی به کمپسور باید بیشتر از 10 درجه سانتیگراد باشد .
  • گایدون در وضعیت کاملاً باز باشد .
  • شرایط مندرج در جدول ضمیمه (table 3 ) رعایت شود.
  • زمان عملیات 20 دقیقه می باشد .

2- شستشو در حالت توقف واحدOFF-LINE COMPRESSOR WASH :

شستشو در این حالت پس از توقف عادی واحد انجام می شود و در همه مراحل واحد در مدکرنک استارت می شود آب مورد استفاده باید دارای شرایط زیر باشد .

سختی آب 100 ppm و میزان سدیم و پتاسیم موجود در آن 25 ppm و مقدار ph آن حدود تفاوت دمای آب شستشو و دمای ویل اسپیسها نباید بیشتر از 48 درجه سانتیگراد باشد .

توجه : در صورتیکه در زمان بهره برداری از واحد افزایش تدریجی اسپرد درجه حرارت ترموکوپلها وجود داشته ،لازم است که از ترموکوپلها بازدید بعمل آید تا در صورت نشست رسوبات روی سنسورهای آنها قبل از شروع عملیات شستشوی کمپرسور نسبت به تمیزکاری سنسورها اقدام گردد تا ترموکوپلها بتوانند طی زمان شستشو درجه حرارت صحیح را گزارش کنند .

 

فرمت فایل word

تعداد صفحات 27

 

فهرست

مقدمه. 3

الف : شستشوی کمپرسور ( COMPRESSOR WASHING ) 3

1- شستشو در حالتی که واحد در مدار استON-LINE COMPRESSOR WASH  : 4

مراحل و شرایط عملیات شستشو ( ON-LINE ) بشرح ذیل می باشد : 4

2- شستشو در حالت توقف واحد OFF-LINE COMPRESSOR WASH  : 4

تکرار شستشوی کمپرسور : 5

مراحل شستشوی کمپرسور در حالت OFF- LINE : 7

آماده سازی سیستم شستشوی کمپرسور : 7

ذیلاً به شرح مراحل شستشوی کمپرسور می پردازیم . 9

مرحله پایانی عملیات شستشو : 11

ب : تمیزکاری کمپرسور ( COMPRESSOR CLEANING )

شرایط و دستورالعمل تمیزکاری کمپرسور : 12

نتیاج تمیزکاری : 14

منابع : 15

پیوست... 16پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,350 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 1,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
compasoor8_749237_5242.zip1.4 MB

مقاله کاربرد ‌‌‌هوش‌ مصنوعی ‌در اطلاع‌رسانی و ارائه دانش

مقاله کاربرد ‌‌‌هوش‌ مصنوعی ‌در اطلاع‌رسانی و ارائه دانش چکیده‌ هدف‌ هوش مـصنوعی کـشف فـرایندهای فکری است که بار فتارهای‌ هوشمندانه مرتبط است.؛همچنین درصدد یافتن‌ راه‌هایی است تا کـارکردهایی را که معمولا نیازمند هوش انسان شبیه‌سازی‌ کند. در‌ مقایسهء انسان و رایانه،تفاوت‌ در‌ ساختار،عـلت اصلی اختلاف‌ بین مـغز و رایـانه بیان شده است.فنون هوش مصنوعی مبتنی بر روش‌هایی است که از علوم مختلف و دانش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان 2,700 تومان 10% تخفیف

تحقیق در مورد امنیت اینترنت اشیا

تحقیق در مورد امنیت اینترنت اشیا مقدمه عبارت اینترنت اشیاء(IOT) که مربوط به وسایل، اشیاء و نمایش مجازی در یک ساختار شبه-اینترنتِ قابل شناسایی یکتا می باشد، برای اولین بار در سال 1998 پیشنهاد شد(1).در سالهای اخیر، مفهوم اینترنت اشیاء بوسیله  برخی از کاربردها مانند خواندن الکتریکی هوشمند، بیان خانه های سبز، نطارت درمانی از راه دور و حمل و نقل هوشمند، معروف شده است. عموماً، IOT دارای چهار مولفه اصلی شامل حس کردن، دسترسی ناهمگن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان 1,350 تومان 10% تخفیف

تحقیق الکتروشیمی و کاربردها

تحقیق  الکتروشیمی و کاربردها مقدمه شیمی تجزیه، دانش ابداع و اصلاح روش های شناسایی و اندازه گیری مواد با بهره گیری از اصول و قوانین فیزیکی و شیمیایی است و الکتروشیمی تجزیه ای، شاخصه ای از این مجموعه وسیع است. فنون الکتروشیمیایی تجزیه، تاثیر متقابل شیمی و الکتریسیته، یعنی اندازه گیری کمیت های الکتریکی، مانند جریان، پتانسیل، بار و ارتباط آنها با پارامترهای شیمیایی را شامل می شود [1]. با توجه به پیشرفت های اخیر در علم پزشکی و ف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان 4,500 تومان 10% تخفیف

تحقیق روش تدریس فعال راهکاری برای افت تحصیلی

تحقیق روش تدریس فعال راهکاری برای افت تحصیلی مقدمه سرعت فزاینده ای که امروزه در عرصه صنعت و تکنولوژی شاهد آنیم , معلول تحولات چشمگیر و رو به رشدی است که علوم مختلف در چند دهه اخیر با آن مواجه بوده اند. یکی از مهمترین عامل این دگرگونی فزاینده در ابعاد مختلف دانش که منجر به توزیع ناهمسان در تولید علم گردیده و شرایط ناموزونی را در مقایسه جوامع پیشرفته و در حال توسعه، از لحاظ انحصار و مصرف دانش موجب گردیده است، نظام آموزش و پرورش است. مجموعه ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان 2,700 تومان 10% تخفیف