مقاله و تحقیق دانشجویی هــوپــاد رایانه

مرکز دانلود طرح های لایه باز ... پروژه و مقاله کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها

پیشنهاد شگفت انگیز با اطمینان خرید کنید ترجمه مقاله

دانلود تحقیق غزوه بنی نضیر و واقعه بئر معونه

دانلود تحقیق غزوه بنی نضیر و واقعه بئر معونه

حادثه غم انگیز بئر معونه

در همان ماه صفر سال چهارم بود که حادثه ای ناگواری به وقوع پیوست. این فاجعه جانگداز، واقعه بئر معونه بود که خلاصه رویدادش، از این قرار است:

ابوبراء عامر بن مالک که نیزه باز مشهوری بود، به مدینه و نزد رسول خدا آمد؛ پیامبر  او را به اسلام دعوت داد؛ اما او نپذیرفت و آن حضرت   را ناامید هم نکرد؛ بلکه گفت :«ای کاش چند تن از یارانت را به نجد می فرستادی تا مردم آن سرزمین را دعوت دهند. امید بسیاری هست که مردم نجد، ایمان بیاورند.» رسول اکرم   فرمود: «بیم آن دارم که ساکنان نجد، یارانم را نابود کنند.» ابوبراء گفت: من، آنها را امان می دهم.

ابن اسحاق می گوید: پیامبر  40 نفر را به همراه ابوبراء فرستاد. اما روایت صحیح این است که پیامبر  70 نفر را فرستاده است، و منذر بن عمرو   را که يكي از بنی ساعده و ملقب به «شیفته و هم آغوش مرگ» بود، به عنوان امیر تعیین نمود. افراد این گروه، از بزرگان و نخبگان و دانشمندان و قاریان قرآن بودند که روزها به جمع آوری هیزم می پرداختند و از پول هیزمها، برای اصحاب صفّه، غذا تهیه می کردند و شبها را به آموزش قرآن و نماز می گذراندند. آنان رفتند تا به جایی به نام بئر معونه رسیدند که محل سکونت بنی عامر و بنی سلیم بود.

آنگاه حرام بن ملحان برادر ام سلیم را با نامه پیامبر،  نزد عامر بن طفیل – دشمن خدا- فرستادند؛ عامر بدون اینکه به نامه توجه کند، به فردی دستور داد که با نیزه و از پشت حرام بن ملحان را بکشد، وقتی چشم حرام بن ملحان به خونهایش افتاد، گفت: الله اکبر! سوگند به خدا که رستگار شدم.

آنگاه دشمن خدا، عامر، از قبیله اش خواست که بقیه یاران پیامبر  را نیز بکشند؛ ولي آنان به خاطر امانی که ابوبراء به ياران پيامبر  داده بود، نپذیرفتند؛ لذا عامر بن طفیل از بنوسلیم خواست که با او همکاری کنند؛ سه طایفه بنی سلیم یعنی عصیه، رعل و ذکوان، خواسته دشمن خدا را پذیرفتند و با او همکاری کردند و یاران پیامبر  را محاصره نمودند و همه را به شهادت رساندند جز کعب بن زید بن نجار   که زخمی شد و در میان کشتگان بود و زنده ماند؛ وی به مدینه بازگشت و بعدها در جنگ خندق به شهادت رسید.

اما آن دو تن: یکی «منذر ابن محمد» است که با دیدن اجساد برادران شهید خود عنان از کف داده و به جنگ بنی سلیم رفته و به شهادت می رسد، دیگری «عمرو ابن منذر» است که در جریان حمله «منذر ابن محمد» مردم بنی سلیم از حضور او آگاه شده و به اسارتش می گیرند. وقتی «عمرو» را اسیر می کنند، او را نزد «عامر ابن طفیل» می برند. «عامر» او را بر سر نعش شهیدان برده و از اصل و نسب هر یک می پرسد، «عمرو» تک تک شهیدان را معرفی کرده و از شرافت ایشان سخن می گوید. در پایان «عامر» می پرسد: «آیا کسی هست که جسدش در میان اینان نباشد؟» عمرو می گوید: «آری،عامر ابن فهیره در این میان نیست» از بنی سلیم می گویند: «جنازه او به آسمان بالا رفت.»، «جبار» که قاتل «~عامر ابن فهیره~» است می گوید: «من خود دیدم که پیکر عامر ابن فهیره پس از شهادت به سوی آسمان بالا رفت و به همین جهت مسلمان شدم».

 

فرمت فایل word

تعداد صفات 13

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,350 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 1,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
vv002_750996_5147.zip161.6k

تحقیق پایه پولی و تاثیرات آن

تحقیق پایه پولی و تاثیرات آن تعریف‌ پایه پولی پایه پولی را می‌توان به طـور سـاده به صورت بدهی مقامات بانکی(بانک مـرکزی)بـه بخش‌های خـصوصی (اسکناس و مسکوک در دست مردم‌) و بانکی‌(اسکناس و مسکوک نزد بـانک‌ها،سپرده‌های قانونی‌ و آزاد‌ بانک‌ها نزد بانک مرکزی)تعریف نمود.با توجه به تعریف ترازنامه بـانک مـرکزی،روشن است که پایه پولی را هـمچنین مـی‌توان به صورت حاصل جـمع خـالص&zwn ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان 2,700 تومان 10% تخفیف

مقاله کـاربردهای‌ آزمایش DNA در پزشکی قانونی‌

مقاله کـاربردهای‌ آزمایش DNA در پزشکی قانونی‌   فرمت فایل word   تعداد صفحات 17   آماده پرینت گرفتن   مراحل اولیه بررسی شواهد عینی برای موفقیت در تحقیقات جنایی‌ از اهمیت ویژه‌ای‌ برخوردار است. پرونده‌های اخـیر نشان می‌دهد که‌ روش‌های جمع‌آوری و نگهداری آثار در دادگاه‌ها‌ مورد تردید و بررسی‌ موشکافانه‌ قـرار‌ می‌گیرند. در این مقاله ضـمن مـرور ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان 3,500 تومان 30% تخفیف

مقاله اثـر‌ عوامل اقتصادی بر تقاضای بیمۀ درمان تکمیلی

مقاله اثـر‌ عوامل اقتصادی بر تقاضای بیمۀ درمان تکمیلی فرمت فایل word   تعداد صفحات 18   آماد پرینت گرفتن   در این مقاله‌، با استفاده از داده‌های سری زمانی سالانه طی دورۀ 1387- 1369، رابطۀ بین‌ درآمـد سرانه، نرخ تورم‌، نرخ‌ بیکاری، نرخ باسوادی و قیمت بیمه با تقاضای بیمۀ درمـان تکمیلی بررسی می‌شود(از آزمـون هـم جمعی انگل- گرنجر، برای بررسی رابطۀ بلند مدت بین متغیرها و تقاضای بیمۀ درمان تکمیلی اس ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان 2,500 تومان 50% تخفیف