مقاله و تحقیق دانشجویی هــوپــاد رایانه

مرکز دانلود طرح های لایه باز ... پروژه و مقاله کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها

پیشنهاد شگفت انگیز با اطمینان خرید کنید ترجمه مقاله

دانلود پروژه تحلیل آماری تاثیرموسیقی بر یادگیری

دانلود پروژه تحلیل آماری تاثیرموسیقی بر یادگیری

موسیقی مجموعه صداها و نغمه های موزون و متناسبی است که برگرفته از محیط طبیعی و نیز باورها و اعتقادات و نحوه زندگی مردم است.

موسیقی یکی از مهمترین بخش های سنت ما را تشکیل داده است . به طور کلی هیچ مراسم و آئینی در جوامع و فرهنگ های سنتی ما نبوده که بی نیاز از حضور موسیقی باشد.

موسیقی از بدو پیدایش – که با به سخن در آمدن انسان آغاز شده – همواره با آدمی زیسته و خواهد زیست. چه، هر صدایی که از ریتمی موزون برخوردار باشد نام دیگری غیر از موسیقی نتوان بر آن نهاد.

موسیقی نیازهای عاطفی و مطالبات درونی و روحی انسان را برطرف می سازد و پشنوانه ای است آرامبخش در هنگام تلاطمات مختلف زندگی به خصوص در عصری که انسان بیش از همیشه نیاز به تامین هایی برای مقابله با استرس های بسیار متنوع و پیچیده‌ی جهان نو دارد.

حس گسترش لذت‌ها و خوشایند ساختن امیال و خواسته های قلبی، دلیلی برای گرایش همه اقشار مردم به انواع موسیقی است.

 واژه موسیقی در لغت نامه فرهنگ عمید به معنای، فن، آواز خواندن و نواختن ساز است. آهنگی که موجد حزن و یا نشاط و محرک احساسات باشد. (لغت نامه . فرهنگ عمید). 

ریشه موسیقی از  کلمه لاتین musa  گرفته شده است که فرشته هنر و دانش و الهه  نغمه و سرود است. ( زمینه شناخت موسیقی ایران . فریدون جنیدی)

موسیقی به معنای عام و گسترده و آن چه که در طبیعت وجود دارد همزاد و همدم انسان است، از ساده ترین صدا ها و آهنگ هایی که در طبیعت وجود دارد مثل نغمة جویبار، صدای آبشار و رعد و برق‌های آسمانی تا موسیقی‌های کلاسیک همه هم‌چون ملودی‌های متنوع و نوای سازهای مختلف تحت عنوان موسیقی قرار می‌گیرند.

از پیدایش موسیقی در روی زمین هنوز به نظریه مشخص و معلومی نرسیده اند. عقیده بر این است که با آفرینش انسان ابتدا در بدن وی خون جریان پیدا کرد و نبض به صدا در آمد و اولین صدای نبض، نخستین ریتم موسیقی شناخته شد.

گروهی موسیقی را اختراع حضرت داود(ع) می دانند به دلیل صدای خوش وی که معجزه پیامبری‌اش به شمار می رفته است. ( تاریخ موسیقی. روح ا... خالقی)

هنر موسیقی از جمله هنرهای قدیمی ایرانی است که تاریخی دو هزار ساله دارد . به عنوان مثال ساز بادی سفالی متعلق به اواسط هزاره دوم پیش از میلاد در حفریات هفت تپه توسط باستان شناسان پیدا و از آن بعنوان کهن ترین ساز ایرانی یاد شده است ، از دوران اشکانی و ساسانی نیز آثار باستانی متعددی از شهرهای مختلف ایران کشف شده است.

در سلسله ساسانی هنر رامشگری ( نوازندگی ) بسیار مورد توجه و احترام مردم و دربار بوده است و نوازندگان برجسته ای نیز چون باربد، نکیسا، رامتین ، بامشاد ،سرکش و ....... در آن ایام پرورش یافتند.

از ویژگیهای بافت هنر و موسیقی ایرانی ، سادگی و بی پیرایگی آن است موسیقی ایرانی بر حسب ویژگیهای فیزیکی فواصل و گردش خاص خود در بیان بعضی از عواطف و احساسات موفق است و می تواند به خوبی آنها را در درجات متنوعی منعکس نماید.

از جمله عواطف بارز موسیقی ایرانی احساس همدردی، عشق ورزی، همبستگی و وفاداری، صبوری، وجد، سرخوشی، حزن و اندوه در درجات و شدت متنوع است . موسیقی ایرانی استعداد پرخاشگری و خشونت ندارد، تا حدودی می تواند امواج پرخاشگری و ناکامی را تخلیه سازد.

شنیدن و نواختن نغمه ها و مقامهای موسیقی ایرانی ، به ایام و اوقات مناسبی نیاز دارد . باید عوامل بیرونی و درونی هماهنگ باشد تا شنیدن و نواختن آنها دلپذیر تر گردد .

موسیقی ایرانی را باید در موقع لزوم و بر حسب نیاز و احساسات شنید و به آن پرداخت تا از سیر در حالات آن استفاده مثبت کرد. (موسیقی درمانی –ژاکلین اشمیت ترجمه علی زاده محمدی)

دکتر محمود ساعتچی ( روانشناس) در بیان تاثیرات موسیقی در عملکرد افراد می گوید : برای هر فرد ، یک نوع موسیقی جذابیت دارد و تفاوت فردی در این زمینه بسیار بارز است . نکته قابل توجه دیگر این است که در هر موقعیتی فرد یک نوع موسیقی را دوست دارد و به آن پاسخ مثبت می دهد و نیز افراد برای تاثیر پذیری از موسیقی می بایست آموزش دیده باشند.

برای مثال غربیان موسیقی کلاسیک و اپرا دوست دارند اما افرادی که آموزش شنیدن این موسیقی را ندیده اند از آن لذتی نمی برند. ساعتچی در ادامه می گوید : یکی از روشهایی که خصوصا در چند دهه اخیر متداول شده است ، پخش موسیقی به منظور افزایش عملکرد شغلی و روحیه کارکنان در هنگام کار است ؛ دلیل توجیهی این روش آن است که ، موسیقی موجب می شود تا دوره های ملالت و خستگی در کار کاهش پیدا کند و کارکنان هشیار باقی بمانند، بنابراین می توان گفت که موسیقی این توان را دارد که سطح توجه و هشیاری کارکنان را در حد مطلوب حفظ کند.

ساعتچی می افزاید در این مورد کشف رابطه بین موسیقی و نوع وظیفه و یا کار افراد باید مورد بررسی قرار گیرد . که برای چه شغلی ، چه نوعی از موسیقی می تواند موثر باشد .دکتر ساعتچی در توضیح این مطلب افزوده است: هر چند که احتمال دارد موسیقی باعث افزایش عملکرد شغلی افراد مخصوصا در کارهای یدی(فیزیکی) بشود ، اما اثر بخش بودن آن در مورد کارهای پیچیده ای که نیاز به تفکر دارد مورد تردید است .

 

فرمت فایل word

تعداد صفحات 52

 

فهرست

پیشگفتار 1

مقدمه 4

کلیات تحقیق 4

اهداف  نظرسنجی 4

روش نظرسنجی 5

نمونه آماری 5

زمان اجرای نظرسنجی 5

تحلیل و نمودارهای بدست آمده از پژوهش 6

شاخصهاي مركزي : 37

چارك ها و نمودار جعبه اي 38

واريانس 43

انحراف معيار 44

ضريب تغييرات 45

نتيجه گيري 46

پرسشنامه تاثير موسيقی بر يادگيری 47پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,800 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 2,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
vv006_751132_1735.zip1.4 MB

دانلود پزشکی ورزشی - ورزش پزشکی

دانلود پزشکی ورزشی - ورزش پزشکی مقدمه هر فرد در زندگي روزمره از حركات و فعاليت هاي زيادي استفاده مي كند اما نمي توانيد فاكتور تمرينات بدني از برنامه هاي روزمره حذف كنيد. چرا كه علاوه بر عضلاتي كه در فعاليت هاي خاص و يكنواخت درگير هستند، بايستي ديگر عضلات و از همه مهم تر  عضلات مخالف و مقابل حركات روزمره نيز تقويت شده و باعضلات فعال، هماهنگ شوند تا ارگانيسم و ساختار اصلي و كاربردي بدن را حفظ و متعادل گردانند. بنابراين توصي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان 1,350 تومان 10% تخفیف

دانلود تحقیق بیوشیمی

دانلود تحقیق بیوشیمی مقدمه   بیوشیمی علمی است که درباره ترکیبات و واکنشهای شیمیایی در موجودات زنده بحث می‌کند . اساس شیمیایی بسیاری از واکنشها در موجودات زنده شناخته شده است . کشف ساختمان دو رشته‌ای دزاکسی ریبونوکلئیک اسید ( DNA ) ، جزئیات سنتز پروتئین از ژنها ، مشخص شدن ساختمان سه بعدی و مکانیسم فعالیت بسیاری از مولکولهای پروتئینی ، روشن شدن چرخه‌های مرکزی متابولیسم وابسته بهم و مکانی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان 1,350 تومان 10% تخفیف

دانلود تحقیق بهینه سازی فعالیت میکروارگانیسمها در تصفیه فاضلاب

دانلود تحقیق بهینه سازی فعالیت میکروارگانیسمها در تصفیه فاضلاب مقدمه فاضلاب یا پالایشگاه نفت دارای زیادی روغن و چربی به صورت ذرات معلق ، هیدروکربن‌های سبک و سنگین ، فنل و مواد آلی حل شده دیگر است که اگر بدون تصفیه در محیط تخلیه شود، خطر آلودگی محیط زیست را در پی خواهد داشت. برای تصفیه این فاضلابها ، ابتدا از یک بخش جدا کننده روغن و به دنبال آن ، از یک فرایند تصفیه بیولوژیکی برای حذف کامل مواد آلی باقیمانده ، استفاده می‌کنند که شامل دو بخش است: ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان 1,350 تومان 10% تخفیف